LIGE PETICE

Arsenal je užasan: To odlično pokazuje učinak najboljeg strijelca protiv Cityja

ARSENAL je u 17. kolu Premier League na svom terenu izgubio 0:3 od Manchester Cityja, koji je sva tri gola postigao prije poluvremena.

Nije novost da Arsenal igra loše, prima puno golova i ima očajnu obranu, ali do sada se barem mogao pohvaliti ubojitim napadom.

Međutim, učinak njegovog najefikasnijeg napadača Pierre-Emericka Aubameyanga pokazuje da Arsenal više nije poznat samo kao "šuplji", nego i "tupi".

Aubameyang, koji je u 86 nastupa za Arsenal postigao 54 gola, od čega 13 ove sezone, tijekom prvog poluvremena protiv Cityja loptu je dotaknuo samo osam puta.

Posebno porazno po njega i Arsenal zvuči da nijedan od njih nije bio tamo gdje je Aubameyangu radno mjesto - u suparničkom kaznenom prostoru, te da su čak tri od tih osam dodira bili izvođenje lopte s centra nakon što je Arsenal primao golove.