Asistencija Perišića, Inter bez Icardija pobijedio Sampdoriju

IVAN PERIŠIĆ bio je asistent u domaćoj pobjedi Intera nad Sampdorijom 2:1 u susretu 24. kola Serie A. Opet u momčadi Luciana Spallettija nije bilo bivšeg kapetana Maura Icardija, koji je utakmicu promatrao s tribina, ali je ekipa slavila i bez njega.

Perišić je u 73. minuti prošao po lijevoj strani i potom uputio prizemnu loptu pred gol Sampdorije koju je u mrežu poslao D'Ambrosio za 1:0. Samo dvije minute potom Gabbiadini je poravnao na 1:1, ali i taj rezultat nije dugo stajao jer je Nainggolan u 78. minuti uspio udarcem s 18 metara kroz šumu igrača pronaći put lopti do gostujuće mreže za konačnih 2:1.

I Perišić i Marcelo Brozović odigrali su svih 90 minuta za Inter koji se ovom pobjedom učvrstio na trećem mjestu ljestvice sa 46 bodova, šest manje od drugog Napolija koji od 20:30 igra protiv Torina, a četiri više od četvrtoplasiranog gradskog rivala Milana. Sampdoria je ostala 10. s 33 boda.

REZULTATI 24. KOLA,

Petak:

Juventus - Frosinone 3-0 (Dybala 6, Bonucci 17, Cristiano Ronaldo 63)

Subota:
Cagliari - Parma 2-1 (Pavoletti 66, 85 / Kucka 40)
Atalanta - Milan 1-3 (Freuler 33 / Piatek 45+1, 61, Calhanoglu 55)
Nedjelja:
SPAL - Fiorentina 1-4 (Petagna 36 / Fernandes 44, Veretout 79-11 m, Simeone 80, Gerson 88)
Genoa - Lazio 2-1 (Sanabria 75, Criscito 90+3 / Badelj 44)
Empoli - Sassuolo 3-0 (Krunić 34, Acquah 37, Farias 60)
Udinese - Chievo 1-0 (Teodorczyk 86)
Inter - Sampdoria 2-1 (D'Ambrosio 73, Nainggolan 78 / Gabbiadini 75)