HRVATSKI NOGOMETAŠI

Brekalo show u Berlinu: Ušao pa za osam minuta zabio golčinu i asistirao

JOSIP BREKALO odigrao je najboljih 13 minuta karijere.

Mladi (21) krilni napadač Wolfsburga i reprezentacije Hrvatske ušao je na gostovanju kod Herthe u drugom kolu Bundeslige u igru tek u 77. minuti, pri vodstvu njegove momčadi 1:0 i u malo preostalog vremena do kraja meča napravio šou.

Prvo je u 82. minuti na lijevoj strani primio loptu gotovo 40 metara od suparničko gola. Sjurio se prema kaznenom prostoru tako što je pretrčao i predriblao protivničkog braniča Starka i odbio napad Lowena, još jednog protivnika, nakon čega je desnicom probio vratara Jarsteina.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku Brekalove golčine možete pogledati OVDJE.

U zadnjoj minuti Brekalo je s desne strane proigrao suigrača Roussillona, koji zabija za konačnih 3:0.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku Brekalove asistencije možete pogledati OVDJE.

Brekalo je i u prvoj prvenstvenoj utakmici sezone, pobjedi 2:1 protiv Kolna, dobio tek skromnih osam minuta. Ali onim što je pokazao kod Herthe, tjera trenera Olivera Glasnera da mu povjeri važniju ulogu.