Celtic s dvije golijade ušao u Ligu prvaka

CELTIC je prvi klub koji je kroz kvalifikacije izborio ulazak u Ligu prvaka ove sezone. Škoti su nakon pobjede 5:0 u Glasgowu, u gostima kod Astane izgubili 4:3 i još jednom ušli među europsku elitu.

Kazahstanci su poveli u 26. minuti autogolom Ajera, a u 34. je Celtic izjednačio preko Sinclaira. Od prve minute je igrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov koji je zamijenjen na poluvremenu, a već na otvaranju drugog dijela Astana je zabila dva gola u jednoj minuti.

Muzhikov i Twumasi pogodili su mrežu u 48. i 49. minuti, a u 69. je Twumasi dodao još jedan za 4:1. Činilo se da Škotima prijeti debakl i neočekivani preokret, ali u posljednjih deset minuta su se spasili golovima Ntchama (80.) i Griffithsa (90.).

Večeras se igraju još tri uzvrata play-offa za Ligu prvaka, a među njima je i Rijekin okršaj s Olympiakosom na Rujevici od 20:45. Grci imaju prednost 2:1 iz prve utakmice.