Čilić izborio drugo kolo na Olimpijskim igrama

HRVATSKI tenisač Marin Čilić pobijedio je u prvom kolu olimpijskog turnira u Pekingu Argentinca Juana Monaca 6:4, 6:7(5), 6:3.

Ovaj je susret u nedjelju bio prekinut zbog kiše kod rezultata 1:1 u setovima i 1:0 za Argentinca u trećem setu. U nastavku je Čilić bio na visini zadatka, te je, nakon rezultata 3:3, dva puta oduzeo servis Monacu, i nakon ukupno dva sata i 46 minuta igre izborio plasman u drugo kolo. Podsjećamo, nakon otkaza Ančića, Ljubičića i Karlovića, Čilić je jedini hrvatski predstavnik na olimpijskom turniru u Pekingu.

Marinov protivnik u drugom kolu bit će dvanaesti nositelj, Čileanac Fernando Gonzalez, koji je bio vrlo uspješan na Igrama u Ateni prije četiri godine. U singlu je osvojio broncu, a u parovima zlato sa Nicolasom Massuom.

Jedini dosadašnji susret Čilić i Gonzalez odigrali su u trećem kolu ovogodišnjeg Australian Opena, a Međugorac je bio bolji u četiri seta.