Del Piero zabio 300. gol u karijeri

LEGENDARNI Juventusov kapetan, 35-godišnji Alessandro Del Piero, zabio je u nedjeljnoj utakmici 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva protiv Siene svoj 300. i 301. gol u velikoj karijeri.

Juve je u Torinu protiv posljednjeplasirane Siene imao prednost 3:0 već u 10. minuti, a Del Piero je do tog trenutka postigao dva gola (u 2. i 7. minuti). Utakmica je na kraju završila podjelom bodova 3:3.

"Ovo je sjajan rezultat za mene. Kada sam počinjao karijeru, nisam mogao ni slutiti da ću ih toliko zabiti. Kako sam se promijenio tijekom godina? Ostario sam, ali je moja glad za golovima i pobjedama ostala ista", rekao je Del Piero, koji je profesionalnu karijeru započeo daleke 1991. u Padovi.

Na tribinama Olimpijskog stadiona u nedjelju se našla i Del Pierova obitelj, koja je bila pripremljena za veliki trenutak, pa su tako s prednje strane majica ispisali brojku 300, a na njihovu poleđinu brojku 301.