Detroit i Sacramento u drugi krug, Kukoč ubacio 2 koša

KOŠARKAŠI Detroit Pistonsa plasirali su se u konferencijsko polufinale. U petoj utakmici na svom su terenu pobijedili Milwaukee Buckse 9177, te su seriju zaključili sa 41 u pobjedama.

U konferencijskom polufinalu čekaju ih New Jersey Netsi, momčad protiv koje su izgubili u prošlogodišnjem finalu Istočne konferencije.

Peta utakmica odlučena je u trećoj četvrtini, koju su domaćini dobili sa 30-22, pa su u posljednju dionicu ušli sa 15 koševa viška.

Najefinasniji kod Detroita bio je Tayshaun Prince sa 24 koša, što mu je najbolji učinak u doigravanju. Chauncey Billups ubacio je 19, a Richard Hamilton 18 poena.

Michael Redd sa 22 koša predvodio je Buckse. Joe Smith dodao je 16, a Desmond Mason 14 poena. Toni Kukoč za 13 minuta igre postigao je 2 koša (šut 1-7) i 2 skoka.

U uzbudljivoj završnici Sacramento je na svom terenu dobio Dallas Maverickse 119-118. Pobjedničku pjesmu mogli su pjevati i igrači Dallasa. Sedam sekundi prije kraja Dirk Nowitzki ukrao je jednu loptu, ali njegov šut nije pronašao cilj.

Sacramento se tako sa 4-1 u pobjedama plasirao u konferencijsko polufinale, gdje će im vjerojatni protivnik biti Minnesota Timberwolvesi.

Najbolji igrač susreta bio je playmaker Sacramenta Mike Bibby sa 36 poena. Polovicu je zabio izvan linije za tri poena. Predrag Stojaković postigao je 23 koša i 10 skokova, a

Brad Miller 21 koš, 5 skokova i 6 dodavanja. Chris Webber dodao je 15 poena i 6 skokova.

Uz Nijemca Nowitzkog, koji je upisao 31 koš i 11 skokova, kod Dallasa je najbolji bio Steve Nash sa 24 koša, 14 asista i 7 skokova.

Rezultati prvog kruga doigravanja u košarkaškoj NBA ligi:

ISTOK -

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 91:77 (Kukoč za 13 minuta postigao 2 koša i 2 skoka)

(Detroit se plasirao u drugi krug sa 4:1 u pobjedama);