Dinamo osvojio kup zahvaljujući pogotku u gostima

NOGOMETAŠI Dinama osvajači su Kupa Hrvatske za sezonu 2003/04. U uzvratnom dvoboju finala u Maksimiru Dinamo i Varteks odigrali su 0:0, te su Zagrepčani osvojili pokal zahvaljujući pogotku u gostima. Prvi dvoboj prije dva tjedna u Varaždinu završio je rezultatom 1:1.

U početnim trenucima današnje utakmice Dinamo i Varteks moraju izvršiti neplanirane izmjene. U Dinamu zbog ozljede igru napušta Bošnjak, a u Varteksu iz istog razloga izlazi Kristić.

Dinamo u 27. minuti prvi puta opasnije prijeti Vasilju. Edin Mujčin iz slobodnog udarca ubacuje loptu u šesnaesterac, ali Goce Sedloski loptu šalje iznad vrata.

Bilježimo i dvije prilike Darija Zahore u 29. i 41. minuti, ali Dinamov napadač niti jednom ne uspijeva matirati Vasilja.

Jedinu priliku Varteksa u prvom poluvremenu propustio je Veldin Karić u 32. minuti.

U drugom poluvremenu bilježimo još jednu odličnu priliku Darija Zahore, ali danas očito nije bio dan Dinamove 11-ice.

U 72. minuti je Niko Kranjčar umalo doveo Dinamo u vodstvo. S 20-ak metara je snažno pucao prema Varteksovim vratima, ali je pogodio gredu.

Dvije minute prije kraja, nakon udarca Kastela s 20-ak metara, Šarlija fenomenalnom obranom spašava vrata svoje momčadi i donosi kup u Maksimir.

Darijo Zahora, Dinamo
Ovo je bila jedna teška i tvrda utakmica. Pogotovo zato što se Varteks nije došao braniti već napdati jer je morao nadoknaditi gol koji smo mi postigli u Varaždinu. Drago mi je da smo osvojili kup te se time odužili Bad Blue Boysima.

Jasmin Agić, Dinamo
Smatram da smo s Varteksom odigrali jednu tvrdu utakmicu. Bili smo bolji suparnik, a imali smo i kvalitetan rezultat iz Varaždina, pa nismo htjeli forsirati i srljati da nam se to ne bi osvetilo. Mislim da možemo biti zadovoljni s osvojenim kupom.

Utakmica je odigrana na stadionu u Maksimiru pred oko 7500 gledatelja.

Tijek utakmice

Nakon odlične asistencije Kranjčara u sedmoj minuti, Branko Strupar ne uspijeva dobro zahvatiti loptu i prva prilika na utakmici propada.

U 9. minuti prva zamjena u momčadi Dinama. Ivan Bošnjak izlazi zbog ozljede, a u igru ulazi Darijo Zahora.

U 15. minuti zamjena u momčadi Varteksa. Zbog ozljede igru napušta Matija Kristić, a zamjenjuje ga Mujanović.

U 16. minuti Dino Drpić udarcem iz daljine pokušava zaprijetiti Vasilju, ali lopta odlazi iznad grede.

Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Edin Mujčin u 22. minuti.

Zbog starta nad Jurićem žuti karton je u 26. minuti zaradio Goran Mujanović.

U 27. minuti Edin Mujčin iz slobodnog udarca ubacuje loptu u šesnaesterac, a Goce Sedloski tuče malo iznad vrata.

U 29. minuti Niko Kranjčar odlično pronalazi Zahoru, a ovaj s ruba šesnaesterca puca prema vratima Varteksa. Ipak, Vasilj krajnjim naporom uspijeva loptu skrenuti u gredu te rezultat ostaje nepromijenjen.

U 32. minuti Veldin Karić sam prolazi polovicu terena, ali ne uspijeva završiti akciju i prilika propada.

U 36. minuti Leon Benko prima loptu na rubu Dinamovog šesnaesterca, ali puca mlako pa Šarlija brani bez većih problema.

Nakon gužve u kaznenom prostoru Varteksa u 41. minuti lopta dolazi do Darija Zahore. Dinamov napadač puca u padu, a lopta odlazi visoko iznad grede.

U 47. minuti zbog starta nad Kranjčarom žuti karton zaradio je Šafarić.

U 55. minuti Kranjčar prolazi tri igrača Varteksa, da bi prekršajem bio zaustavljen na rubu kaznenom prostora.

Minutu kasnije Strupar tuče iz slobodnog udarca, ali Vasilj šalje loptu iznad vrata.

U 58. minuti iz igre izlazi Branko Strupar, a u igru ulazi Mladen Bartolović. Ovo su vjerojatno bili Struparovi posljednji nogometni koraci.

U 61. minuti Bartolović pronalazi Zahoru na oko pet metara od Vasilja, ali Dinamov napadač ne uspijeva iskoristiti niti svoju treću priliku. Šalje loptu visoko iznad vrata.

U 63. minuti zamjena u momčadi Varteksa. Iz igre izlazi Goran Mujanović, a u igru ulazi napadač Ivan Jolić.

U 66. minuti Nedim Halilović pronalazi Ivana Jolića koji šalje loptu iznad Šarlijinih vrata.

U 72. minuti Mitu dodaje Kranjčaru, a Dinamov kapetan s 20-ak metara snažno puca prema Varteksovim vratima i trese gredu.

Zbog prekršaja nad Jančevskim u 75. minuti žuti karton dobiva Jasmin Agić.

U 78. minuti posljednja zamjena u Dinamu. Umjesti Edina Mujčina u igru ulazi Mihael Mikić kojemu će ovo biti zadnje minute u Dinamovom dresu.

U 79. minuti posljednja zamjena u momčadi Varteksa. U igru je ušao Milan Pavličić, dok je igru napustio Frane Petričević.

Minutu kasnije Vladimir Vasilj odličnom obranom spašava vrata svoje momčadi nakon slobodnog udarca Dumitrua Mitua.

U 88. minuti odličan udarac Kastela s 20-ak metara, ali Šarlija fenomenalnom obranom spašava momčad Dinama.

Današnju utakmicu sudio je Edo Trivković iz Splita.

Nakon utakmice je predsjednik republike Hrvatske Stjepan Mesić predao pehar "Rabuzinovo sunce" kapetanu Dinama Niki Kranjčaru.

Gledatelja: 8.000

Dinamo: Šarlija, Mijatović, Sedloski, Drpić, Jurić, Agić, Bošnjak (od 9. Zahora), Mujčin (od 78. Mikić), Kranjčar, Mitu, Strupar (od 59. Bartolović).

Varteks: Vasilj, Granić, Kristić (od 15. Mujanović, od 59. Jolić), Kastel, Šafarić, Jančevski, Polovanec, Halilović, Benko, Karić, Petričević (od 79. Pavličić).

Žuti kartoni: Mujčin, Mujanović, Šafarić, Agić, Granić