Europa liga: Hrvatski suparnici stigli do povoljnih rezultata

FCSB, Maribor i Sankt Gallen ostvarili su povoljnije rezultate u prvim utakmicama drugog pretkola Europa lige od svojih suparnika te su vjerojatniji mogući protivnici hrvatskim klubovima u sljedećem krugu natjecanja.

>> HAJDUK - SLAVIA 1:0 Splićani uz dosta sreće do prednosti

>> OSIJEK - RANGERS 0:1 Osječani promašivali, Škoti se provukli

Švicarski Sankt Gallen na domaćem je terenu svladao norveški Sarpsborg s 2:1 (1:1). Sarpsborg je poveo u šestoj minuti i utakmicu je kraju priveo s igračem više. Međutim, Sankt Gallen preokrenuo je pogocima u 41. i 66. minuti. Pobjednik dvoboja između Sankt Gallena i Sarpsborga u trećem pretkolu igrat će protiv hrvatskog doprvaka Rijeke.

FCSB, bivša Steaua, kao gost je u Velenju svladao Rudar s 2:0 (1:0). Uzvrat u Bukureštu trebao bi biti formalnost. Pobjednik će se sučeliti s Hajdukom ili Slavijom iz Sofije.

Gruzijska Chikhura i slovenski Maribor su u prvoj utakmici u Tbilisiju remizirali bez pogodaka. Bolji u međusobnom ogledu u sljedećoj natjecateljskoj rundi suprotstavit će se Osijeku ili Glasgow Rangersu.