DINAMO U EUROPI

Feyenoord do pobjede u 94. minuti, CSKA slavio prekrasnim golom Džagoeva

CSKA i Feyenoord, prva dva Dinamova suparnika u grupnoj fazi ovogodišnje Europa lige, upisali su pobjede na gostovanjima u svojim ligama.

Rusi su prije tri dana odigrali nulu s Dinamom, a danas su slavili 1:0 kod Rotora u Volgogradu. Susret je odlučio sjajan gol Alana Džagoeva izvan šesnaesterca na asistenciju Sigurdssona koji je prije toga prošao tri igrača.

Moskovljani su ovom pobjedom ostali na prvom mjestu tablice s bodom prednosti ispred Zenita.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Feyenoord je također pobijedio minimalnom razlikom. S 3:2 je slavio u gostima protiv Emmena koji je vodio već od 5. minute pogotkom Jansena iz penala. Isti igrač olakšao je posao gostima kada je zbog izrazito grubog starta zaradio crveni karton u 36. minuti, a pet minuta kasnije Diemers je poravnao iz penala.

Emmen je poveo u 42. minuti preko De Leeuwa, ali je Toornstra lijepim golom u nadoknadi donio novo izjednačenje. Pobjedu je Feyenoordu donio Bannis u 94. minuti. Treba napomenuti kako je jedan od najboljih igrača Berghuis napustio igru zbog ozljede.

Dinamov europski suparnik nakon sedmog kola drži četvrto mjesto na tablici s tri boda zaostatka iza vodećeg Ajaxa.