skijanje

Filip Zubčić u prvoj utrci nove sezone osmi nakon prve vožnje

U PRVOJ utrci nove sezone Svjetskog kupa Filip Zubčić zauzeo je osmo mjesto u prvoj vožnji veleslaloma u austrijskom Söldenu.

Zubčić je startao peti, a unatoč maloj greški na početku imao je najbolje prvo prolazno vrijeme, ali u donjem dijelu staze izgubio je prednost i kroz cilj prošao treći u vremenu 1:04.64.

Naposljetku ga je prestiglo još nekoliko skijaša pa za vodećim Austrijancem Rolandom Leitingerom zaostaje 71 stotinku.

Druga vožnja počinje u 13:30.

Zubčić je prošle dvije sezone završio među najbolja tri veleslalomaša Svjetskog kupa, uz dvije pobjede i još četiri postolja u toj disciplini, a u ukupnom poretku završio je peti.

Nova sezona Svjetskog kupa započela je u subotu ženskim veleslalomom u kojem je slavila Amerikanka Mikaela Schiffrin, a 17-godišnja Zagrepčanka Zrinka Ljutić završila je na 43. mjestu.