REMEK-DJELO OHANDZE Hajdukov Kamerunac srušio Lokomotivu (0:2)

LOKOMOTIVA – HAJDUK 0:2. Fantastične škarice Francka Ohandze odlučile su susret Hajduka i Lokomotive u 19. kolu HNL-a. U prvih 45 minuta gledali smo užasan nogomet. Momčadi kao da su se natjecale koja će napraviti što više pogrešaka i odigrati što više loših poteza. Bila je to antipropaganda nogometa, a iz maksimirske tuge iskakao je jedino Franck Ohandza. Kamerunac je povremeno znao zabljesnuti kojom lijepom minijaturom, jedini je želio igrati, ali čak i uz njegovu najbolju volju bilo je to premalo za pozitivnu ocjenu prvog poluvremena.

Početak nastavka, slična priča. Hajduk je ambiciozniji i angažiraniji, ali igralo se bez pravih prigoda. I tako sve do 66. minute kad je danas daleko najbolji igrač susreta maestralnim potezom probio Šempera i možda najljepšim golom sezone donio Hajduku tri boda.

U sudačkoj nadoknadi vidjeli smo pravu ludnicu. U prvih 45 minuta doslovce nula od nogometa, a onda kaos u posljednje dvije minute. Najprije je tragični Hugo Almeida u 92. minuti promašio prazan gol s pet metara pa je Lokomotiva u 93. pogodila vratnicu s devet igrača u polju. I onda se u 94. minuti opet ukazao sjajni Franck Ohandza! Junak Hajduka.

Treba spomenuti da je Lokomotiva utakmicu završila s devet igrača, jer su pod tuš morali Jan Doležal i Lovro Majer koji su dobili po dva žuta kartona.

Hajduk i Osijek dijele drugo mjesto na ljestvici, imaju po 35 bodova. Prvi je Dinamo s 47.

LOKOMOTIVA - HAJDUK 0:2

Tijek susreta:

KRAJ

94' Kakva luda završnica. Najprije je Lokomotiva umalo izjednačila s dva igrača manje, kad je Šunjić na dodavanje Capana pogodio vratnicu. A u kontri je Ohandza zabio i drugi gol za konačnih 2:0

92' Što je sad promašio Hugo Alemida. Sam samcat s glavom promašio je s pet metara

81' KAKVA GLUPOST LOVRE MAJERA! U samo pet minuta dobio je dva žuta i isključen je. Nakon što je Zebec nešto svirao, Majer je napucao loptu i dobio drugi žuti

76' Lokomotiva je pokušala iz kontre. Nije to bilo loše otvaranje, ali zadnji pas Krstanovića prema Majeru nije bio najtočniji, pa je u pravo vrijeme uklizao Lopez koji je bio brži od Majera. Lovro kasni, udara Španjolca i Zebec mu je pokazao žuti karton

70' Kopić mijenja! Iz igre izlazi Tudor, a ulazi Tomislav Juranović

66' GOOOOL! GOLČINA OHANDZE! Najbolji igrač Hajduka zabio je prekrasnim škaricama. Bilo je to pravo malo remek-djelo danas daleko najboljeg pojedinca na terenu. Lopta je kružila oko kaznenog prostora Lokosa, s lijeva na desno, došla je do Saida koji je ubacio, a Ohandza čudesnim škaricama pogađa za 1:0 za Hajduk. Ohandza danas igra najbolju utakmicu sezone!

61' PRVA PRAVA PRILIKA NA UTAKMICI! Savvas je ubacio, loptu je primio danas odlični Ohandza, okrenuo je svog čuvara i našao se oči u oči sa Šemperom, koji fantastično brani zicer

59' Požutio je Savvas nakon faula nad Majerom

57' Sad je Krstanović lijepo prošao i tukao s 20 metara. Nije to bilo loše, ali ipak malo previsoko

54' Pokušao je Radošević s 20 metara, ali ravno u ruke Šempera

50' LOKOMOTIVA JE OSTALA S IGRAČEM MANJE! Doležal, koji je imao žuti karton, napravio je glup, zaista glup faul na Borji Lopezu i Zebec ga je poslao u svlačionicu

49' U ovom užasu od nogometa, Ohandza jedini pokazuje da zna igrati i da želi igrati nogomet. Krasna minijatura Kamerunca zaustavljena je prekršajem

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' KRAJ PRVIH 45 UŽASNIH MINUTA NA MAKSIMIRU!

43' Barem nešto. Kožulj je s desne strane ubacio, Said je skočio i s desetak metara od vrata loptu je glavom poslao pokraj gola Lokomotive

35' Gledamo jako, jako loš nogomet na Maksimiru. Kao da se obje momčadi trude tko će napraviti više tehničkih pogrešaka, krivih dodavanja, loših ideja...

26' Prvi pokušaj Lokosa prema naprijed. Slodnjak je izveo Majer, ubacio je, došlo je do gužve i Doležal je pokušao doći do lopte, ali je golman Hajduka bio brži. Došlo je do sudara dva igrača, a Doležal je nogom zakačio u glavu Leticu. Igrač Lokomotive je požutio zbog neopreznosti, vratar Hajduka zbog prigovora sucu jer je agresivno tražio dodatnu kaznu za Doležala

23' Sad je Radošević raspalio iz velike daljine. Pokraj vrata je to otišlo

18' HAJDUKU JE PONIŠTEN GOL! Opravdano! Tudor je ubacio s desne strane, Ohandza je imao čovjeka na leđima i ugurao je loptu u gol, ali vidljivo je odmah bilo da je Kamerunac loptu u mrežu gurnuo rukom. Zebec je opravdano poništio pogodak, a Ohandza je mogao dobiti i žuti karton!

16' Ne događa se baš ništa. Hajduk nešto pokušava, to jer istina, ali baš nikakvih šansi nema. Previše pogrešaka, loših i krivih dodavanja s obje strane

7' Dobar prodor Ohandze, ali u zadnji trenutak Kamerunca je zaustavio blok obrane Lokomotive

5' Hajduk se u prvih pet minuta nematnuo kao ambicioznija momčad koja je došla u Zagreb po tri boda