Hrvatska protiv Danske doživjela jedan od najtežih poraza u povijesti

U DVOBOJU zadnjeg kola Gjensidige kupa, jakog prijateljskog turnira u Oslu, hrvatski rukometaši su izgubili od svjetskih prvaka Danaca s 22:37. Bilo je to iznimno loše izdanje izabranika Dagura Sigurdssona, pogotovo u prvom poluvremenu kada se posve raspala napadačka igra.

U zadnjih 18 minuta prvoga dijela Hrvatska je zabila samo jedan jedini gol pa je na poluvremenu Danska vodila s ogromnih i nedostižnih 16:6. U drugom dijelu Hrvatska je izgledala malo bolje, ali Danci su ipak nemilice punili naš gol te su nanijeli Hrvatskoj jedan od najtežih poraza uopće.

Šoštarić najbolji među Hrvatima

Najbolji je kod Hrvatske bio Mario Šoštarić sa sedam golova, a kod Danaca je prvo ime bio Emil Jacobsen s 11 golova, dok su danski vratari zabili čak tri pogotka. Hrvatska je ranije na ovom turniru izgubila od domaćina Norveške (26:32) te pobijedila Argentinu (20:19), a sam turnir služi kao priprema za Olimpijske igre u Parizu.