Hrvatska uvjerljiva protiv Bjelorusije

U UZVRATNOJ utakmici kvalifikacija za EP rukometaši Hrvatske su u Zagrebu pobijedili Bjelorusiju 30:20 (15:6). Ovom pobjedom Hrvati su se plasirali na EP, koje se u siječnju sljedeće godine održava u Sloveniji. Prvi susret u Minsku završio je neodlučeno 32:32.

Od samog početka Hrvati su krenuli odlučno, posebice u obrani te su već u 14. minuti imali pet pogodaka viška (8:3). Do poluvremena ta se prednost samo povećavala i na odmor su svjetski prvaci otišli sa devet golova prednosti.

U drugom dijelu naši nisu ponovili grešku iz Minska, kada su zbog opuštanja dopustili Bjelorusima da izvuku neodlučeno. Discipliniranom igrom bez problema su održavali visoku prednost.

Treba napomenuti da se naš prvi vratar Vlado Šola ozlijedio već u 5. minuti susreta, pa je praktično čitavu utakmicu branio Kelentrić, koji je skupio fenomenalnih 18 obrana.

Najbolji strijelac bio je Sulić sa 10 golova, a kod gostiju Garbok sa 8 pogodaka.

Izbornik Lino Červar bio je vrlo zadovoljan večerašnjom izvedbom svjetskih prvaka.

"Izlazak Šole bio je još jedan dodatni poticaj za cijelu ekipu, koja je ponovno dokazala da ju krasi izuzetno zajedništvo. Odigrali su izvanredno. Na koncu, kakvo bi to bilo europsko prvenstvo bez svjetskih prvaka", izjavio je Červar.

Na kraju susreta hrvatski su rukometaši gledatelje u prepunoj maloj dvorani Doma sportova pozdravili tradicionalnom "gusjenicom".

HRVATSKA - BJELORUSIJA 30:20 (15:6)

HRVATSKA: Kelentrić, Šola, Kaleb 4, Zrnić 1, Sulić 10, Lacković 4, Dominiković 1, Lisica, Goluža 5(3), Špoljarić, Metličić 1, Vukas 1, Balić 2, Vori 1.

BJELORUSIJA: Sokolovski, Krajnov, Brovka 3, Kurčev, Galuško, 1, Ušik 3, Ostrovski, Lisica 1, Nežura, Karšakijevič 2, Vasiljev 2, Gremiljko, Klimovec, Garbok 8(3).

SEDMERCI: Hrvatska 3-3, Bjelorusija 3-3

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta, Bjelorusija 8 minuta.

Rezultati svih utakmica

Rezultati uzvratnih dvoboja kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo za rukometaše koje će se od 22. siječnja do 1. veljače sljedeće godine održati u Sloveniji (velikim slovima označene su reprezentacije koje su se plasirale na EP):

Ukrajina - Izrael 26-17.

Na EP su se još kvalificirale: Švedska (branitelj naslova), Slovenija (domaćin), Njemačka, Danska, Island i Rusija (sastavi poredani od 2. do 5. mjesta na EP 2002).