SERIE A

INTER - NAPOLI 2:0 Inter zadržao drugo mjesto, u subotu ga brani kod Atalante

INTER je u derbiju 37. kola Serie A pobijedio Napoli 2:0.

U 11. minuti vodeći gol zabio je branič Danilo D'Ambrosio poslije asistencije Cristiana Biraghija u šesnaestercu Napolija. D'Ambrosio je pucao prizemno i uspio savladati Alexa Mereta za rano vodstvo Intera, a konačnih 2:0 postavio je Lautaro Martinez u 74. minuti lijepim golom iz daljine.

Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta za Inter te dobio žuti karton u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Ovom je pobjedom Conteova momčad kolo prije kraja opet skočila na drugo mjesto i ima bod više od Atalante s kojom igra u posljednjem kolu u Bergamu. Gattusov Napoli ostao je sedmi i u posljednjem kolu (subota, 1.8.) dočekuje Lazio.

Dodajmo kako je Atalanta u ranijem terminu 2:1 pobijedila Parmu golovima Ruslana Malinovskog i Alejandra Gomeza, za Parmino vodstvo zabio je Dejan Kuluševski, igrač posuđen iz Juventusa.

Za Atalantu je prvo poluvrijeme odigrao Boško Šutalo, kao i Mario Pašalić.