Juniori Barcelone osvojili Ligu prvaka bez poraza

KAD to već nije uspjelo prvoj momčadi Barcelone, koja se ove sezone oprostila u četvrtfinalu, juniori katalonskog kluba uspjeli su osvojiti Ligu prvaka. Oni su u finalu razbili Chelsea s 3:0 (1:0), a najbolji igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Alejandro Marques, koji je postigao pogodak u svakom poluvremenu (33, 52), a među strijelce se upisao i Abel Ruiz (90+2).

Igrači Chelseaja dva puta su gađali okvir suparničkog gola i to oba puta iz slobodnih udaraca, Callum Hudson-Odoi u 61. minuti, a Charlie Brown u 83. minuti.

Mladi nogometaši Barcelone su na putu do naslova prvaka u skupini upisali pet pobjeda i remi (Juventus 1:0 i 1:0, Sporting 1:0 i 1:1, Olympiakos 5:0 i 3:0), a potom u fazi na ispadanje dobili PSG (1:0), Atletico Madrid (2:0), Manchester City (5:4) i u finalu londonske Bluese (3:0).
Barceloni je to druga titula nakon što je slavila u premijernom izdanju juniorske Lige prvaka 2014. godine, dva naslova ima i Chelsea (2015., 2016.), a jednom je slavio RB Salzburg (2017.).