Kukoč 11, a Giriček 9 koševa

KUKOČEVI Milwaukee Bucksi zabilježili su još jednu pobjedu. Toni je sinoć igrao 30 minuta i postigao 11 koševa, 4 asistencije i 3 skoka, dok je Giriček u pobjedi Memphisa postigao 9 koševa, 2 skoka i 1 asistenciju.

Najveći košarkaš u povijesti Michael Jordan svojoj riznici priznanja i rekorda pridodao je još jedan, postao je treći najefikasniji igrač u povijesti NBA. Ispred njega su samo Karl Malone i Kareem AbdulJabbar.

Na ljestvici najboljih strijelaca Jordan je preskočio legendarnog centra Lakersa Wilta Chamberlaina, koji je u svojoj karijeri ubacio 31.419 poena. Jordan je tu granicu prešao minutu prije kraja prve četvrtine dvoboja protiv New Orleans Hornetsa. Nakon što je spiker objavio Jordanov rekord, utakmica je nakratko prekinuta a gledatelji su priredili ovacije ´gospodinu zraku´.

Najbolji strijelac u povijesti lige je Jabbar sa 38.387 koševa, a Karl Malone je ubacio 35.464. Budući da je Jordan najavio da mu je ovo zadnja sezona, neće prestići Malonea.

U utakmici koju su njegovi Wizardsi izgubili sa 94-103 Jordan je ubacio 18 poena.

Buckse su predvodili Ray Allen i Sam Cassell, koji je ubilježio drugi ´triple-double´ u karijeri. Allen je postigao 34 poena, a Cassell 14 koševa, 16 asista i 11 skokova. Kukoč je za 30 minuta ubacio 11 koševa (šut 3-6) i tome pridodao 3 skoka i 4 asistencije.

Kod Bostona, za koje nije igrao Bruno šundov, najbolji je bio Paul Pierce sa 30 koševa.

Giričekovi Grizzliesi iznenadili su favorizirane Spurse. Najzaslužniji čovjek za pobjedu je španjolski centar Pau Gasol koji je ubilježio 28 koševa i 17 skokova. Giriček je za 31 minutu postigao 9 koševa (4-9) te 2 skoka i 1 asist. Tim Duncan sa 30 poena i 21 skokom predvodio je Spurse.

Lakersi i dalje nastavljaju mučiti sebe i svoje navijače. Krajnje im je vrijeme da uđu u niz pobjeda ako žele vidjeti doigravanje i uopće biti u mogućnosti braniti naslov prvaka. Sinoć su ponovno razočarali kada su na domaćem terenu poraženi od Golden State Warriorsa 110:114. Iako su Shaquille O´Neal, Derek Fisher i Kobe Bryant odigrali na razini ugleda, ni to nije bilo dovoljno za raspoložene goste, koje je predvodio Antawn Jamison sa 30 koševa.

Shaquille O´Neal je ubacio 28, Derek Fisher 24, a Kobe Bryant 23 poena za Lakerse.

Boston Celtics - Milwaukee Bucks 97:106

Orlando Magic - Chicago Bulls 94:91