Liga prvaka: Montpellier slavio protiv Vaszprema, Sulić najbolji sa osam golova

RIJEŠENE su i posljednje dvojbe oko pobjednika skupina u osnovnoj fazi natjecanja u Ligi prvaka rukometaša. Montpellier je kod kuće pobijedio Veszprem s 30-24 i uzeo "jedinicu" u skupini B.

Francuzi su na poluvremenu imali dva pogotka prednosti (13-11), ali su u nastavku dodali gas i ostavili Mađare na minus šest. Usput su ih preskočili na ljestvici što će im u ždrijebu osmine finala, koji će se održati u ponedjeljak u Beču, donijeti povoljniju poziciju.

Prvi strijelac utakmice bio je hrvatski pivot Renato Sulić koji je za mađarsku momčad zabio osam golova. Samuel Honrubia je sa sedam pogodaka bio najefikasniji kod Montpelliera.

U istoj skupini HSV je domaćom pobjedom protiv Koldinga (32-24) osigurao treće mjesto. Za njemačku su momčad igrala sva trojica hrvatskih rukometaša, uključujući i Blaženka Lackovića koji ima problema s ozljedom ramena. Lacković je zabio jedan gol, Igor Vori četiri, a Domagoj Duvnjak dva.

Kiel je u skupini A u gostima pobijedio Kielce s 36-27. Najbolji strijelac poljskog sastava bio je bivši hrvatski reprezentativac Mirza Džomba sa šest golova.

Podsjetimo, hrvatski prvak CO Zagreb je osvojio treće mjesto u skupini D i u osmini finala će igrati protiv jedne od tri drugoplasirane momčadi iz ostalih skupina. Riječ je o Rhein-Neckar Löwenu, Veszpremu i Valladolidu.