Liga za ostanak: Zadar bolji od Kamena, remi Pule i Osijeka

U 28. KOLU Prve HNL Zadar je kod kuće svladao Kamen Ingrad 3:1, a Pula i Osijek odigrali su neodlučeno 1:1.

Domaćini su poveli u 9. minuti golom Jurjevića nakon akcije po lijevom boku, asistent je bio Čustić. Vratar Rogić je potkraj prvog poluvremena sjajnom intervencijom spasio gol Zadra.

U drugom poluvremenu Čustić je iz neposredne blizine promašio gol, a s duge strane Kralj je iz daljine snažno tukao pokraj vrata Zadra.

U 58. minuti Kralj se izborio za jednu loptu i sam izbio pred vratara Roglića, ali je pucao pokraj gola.

U 67. minuti Zadar je uspio povisiti vodstvo, strijelac je bio Prpić nakon dobre akcije po lijevoj strani

Samo tri minute kasnije Gudelj je iz daljine dobrim lobom svladao vratara Kamena te pogodio za 3:0.

Počasni pogodak za Kamen uspio je postići Kopunović u 88. minuti.

Nogometaši Pule u prvih pola sata susreta imali su terensku inicijativu, ali bez konkretnog učinka.

Nakon što je Jerneić pao u šesnaestercu Osijeka, sudac Strahonja pokazao je na bijelu točku. Šehić je izveo penal, ali njegov udarac "skinuo" je vratar gostiju Skender.

Pula je povela golom Jerneića u 46. minuti. Nakon pogotka Pule gosti su agresivno krenuli po gol, ali bez uspjeha. Dvaput je sjajno pucao Milardović, ali golman Pule bio je na mjestu.

U 73. minuti sudac Strahonja je zbog grubog starta s leđa pokazao Koliću, braniču Pule, izravni crveni karton.

Osijek je ipak uspio izjednačiti u 88. minuti, kad je Balatinac iz slobodnog udarca s šesnaesterca pogodio za 1:1.