Liverpool rutinski svladao Newcastle, Salah nastavio s golgeterskom serijom

KULTNI Anfield i dalje je neosvojiva tvrđava za Newcastle. Liverpool je rutinski u posljednjem ogledu subotnjeg programa engleskog prvenstva trijumfirao s 2:0 i ponovno Newcastleu uskratio prigodu da na Anfieldu ubilježi pobjedu prvi put nakon 1994. godine.

Liverpoolov vodeći pogodak postigao je Mohamed Salah u 40. minuti. Egipatski reprezentativac nastavio je s impresivnom golgeterskom serijom te je protiv Newcastlea postigao osmi gol u posljednjih sedam ligaških utakmica. Drugi pogodak liverpulskog kluba zabio je Sadio Mane u 55. minuti.

Do konca ogleda Liverpool je znalački sačuvao stečenu prednost te je upisao 17. prvenstvenu pobjedu, odnosno deveti trobod osvojen na Anfieldu. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u stoperskom tandemu s Virgilom Van Dijkom odigrao je cijelu utakmicu.

Liverpool je današnjom pobjedom, uz utakmicu više, preskočio Manchester United te se pozicionirao na drugo mjesto. Newcastle je porazom ostao na 16. mjestu, s tek dva boda udaljen od relegacijske zone.