SERIE A

Lude scene iz Serie A: Vratar napao protivnika jer mu je zabio panenkom

EMPOLI je pobijedio Salernitanu 4:2 u devetom kolu Serie A. Već na poluvremenu gosti su vodili 4:0, a njihov junak bio je napadač Andrea Pinamonti s dva gola.

Pinamtoni je u 45. minuti pogodio iz penala za 4:0. Prevario je domaćeg vratara Vida Beleca panenekom. Taj Pinamotnijev potez nije sjeo slovenskom vrataru i nakon što je lopta ušla u gol, Belec se zatrčao prema Pinamontiju kako bi se obračunao s njim.

Belec je Pinamontijevu panenku shvatio kao ponižavanje i ruganje, a obračun nakon penala potrajao je još neko vrijeme.

Za Empoli je gol zabio Cutrone, autogol je postigao Strandberg, a dva je dodao junak Pinamonti. Salernitana je u drugom poluvremenu golovima Ranierija i autogolom bivšeg hajdukovca Ismajlija došla do smanjenja rezultata.