HRVATSKI NOGOMETAŠI

Majer zaigrao tek drugi put nakon što je iz Dinama otišao za 12 milijuna eura

LOVRO MAJER je 26. kolovoza potpisao za Rennes uz odštetu Dinamu od 12 milijuna eura.

Tri dana kasnije debitirao je za novi klub tako što je dobio osam minuta u porazu kod Angersa. Sve do danas, gotovo dva mjeseca kasnije, to mu je bio jedini nastup za novi klub.

Osam utakmica od tada propustio je zbog ozljede leđa, a nakon što se oporavio, trener Bruno Genesio dao mu je 22 minute u pobjedi kod Metza (3:0) u 10. kolu francuskog prvenstva.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Igrač koji je u planovima izbornika Dalića imao je veliku priliku za prvi gol u Rennesu, ali je promašio sjajnu šansu.

"Majer se oporavio od ozljede koja ga je mučila posljednjih tjedana. Trenirao je normalno i maksimalno je spreman pridružiti se momčadi. Sigurno je plus imati na raspolaganju tako svestranog igrača", komentirao je Rennesov trener.

Do Majerovog ulaska u 68. minuti Rennes je već riješio utakmicu. Ovom pobjedom Majerova momčad je šesta s 15 bodova, 12 manje od vodećeg PSG-a.