LIONEL MESSI

Messi je prestigao Ronalda. Za to su mu trebale 144 utakmice manje

BARCELONA je u 28. kolu Primere sa 6:1 u gostima razbila Real Sociedad i vratila se na drugo mjesto te sad ima samo četiri boda manje od vodećeg Atletica.

Briljirao je Lionel Messi koji je u svojem 768. nastupu za katalonsku momčad zabio 635. i 636. gol iz igre, kada ne računamo penale. Time je iza sebe ostavio najvećeg rivala Cristiana Ronalda koji zasad ima 635 takvih golova. Ono što je uistinu impresivno je činjenica da je Messiju za to ostvarenje trebalo 910 utakmica, 144 manje nego Ronaldu.

Messi u prosjeku kroz karijeru zabija gol svakih 117 minuta, dok portugalskom napadaču treba 18 minuta više. U vječnoj raspravi o tome tko je bolji Messi bi ovim podatkom mogao dobiti jezičac na vagi koji mu daje prednost. Treba napomenuti kako je Ronaldo bolji po broju golova iz igre kada je riječ o reprezentaciji i europskim kupovima. U europskim natjecanjima rezultat je 116-104 za napadača Juventusa.