Najbolji drugoligaš izbacio Istru iz Kupa

NOGOMETAŠI Rudeša su na svojem travnjaku pobijedili Istru 2:1 i plasirali se u četvrtfinale SuperSport Kupa. Vodeća momčad Prve NL odigrala je odličnu utakmicu, a do pobjede je došla golovima Gudelja i Latkovića, dok je za Istru strijelac bio Mlinar.

Rudeš je već nakon 19 minuta imao velikih 2:0. Prvo je u 10. minuti zabio Gudelj, da bi devet minuta kasnije na 2:0 povisio Latković. Istra, koja je igrala bez Ante Ercega, stiskala je i tražila povratak u utakmicu, a do njega je došla u 76. minuti, kad joj je nadu vratio Mlinar.

Uslijedila je potpuna opsada domaćega gola, ali se momčad Davora Mladine odlično branila. Najveću šansu gosti su imali u 90. minuti, kad je Travaglia s dva metra pucao ravno u golmana Kralja. U četvrtoj minuti nadoknade drugi žuti karton dobio je strijelac Latković, ali Istra nije kapitalizirala igrača više.