Nizozemska napokon nekoga pobijedila: Wesley Sneijder rekorder Oranja

U UTAKMICI šestog kola kvalifikacija za SP u Rusiji, posrnula Nizozemska sav bijes zbog očajnih rezultat u posljednje vrijeme iskalila je na slabašnom Luksemubrgu kojeg je pregazila s 5:0.

Iskusni trener Dick Advocaat započeo je svoj treći izbornički mandat na klupi Nizozemske očekivanom pobjedom. Nizozemci su u Rotterdamu poveli pogotkom Robbena u 21. minuti. Na 2:0 povisio je Wesley Sneijder koji je tim pogotkom uveličao svoj 33. rođendan. U nastavku je "Oranje" s još tri pogotka do vrha napunilo mrežu skromnih gostiju.

Posebnu večer je imao Wesley Sneijder. Legendarni Nizozemac je na svoj rođendan zabio gol, ali je i postao novi nizozemski rekorder s 131. nastupom za nacionalnu selekciju, prestigavši po broju nastupa za Oranje slavnog Edwina van der Saara.

"Rekordi su tu da bi se rušili. Ponosan sam na svog nasljednika'', napisao je na svom Twitter profilu slavni vratar.

Bivši nogometaš Ajaxaa, Real Madrida i Intera za reprezentaciju je debitirao 30. travnja 2003. godine u meču protiv Portugala.

Nakon šest odigranih utakmica Nizozemska je tek treća s 10 bodova, tri manje od Francuske i Švedske.