Nova pobjeda hrvatske U21 reprezentacije

HRVATSKA mlada nogometna reprezentacija uspješno je završila petodnevni kvalifikacijski ciklus za EP mladih nogometaša 2009. godine.

Izabranici Dražena Ladića pobijedili su Azerbajdžan 1-0 u Bakuu pogotkom Tomislava Bušića u 85. minuti utakmice, došavši tako do druge uzastopne gostujuće pobjede.

Mladi su Hrvati došli do 18. boda u prvoj kvalifikacijskoj skupini za EP. Posljednje dvije utakmice čekaju ih sljedećeg rujna, kada će u Hrvatskoj ugostiti Italiju i Albaniju. Pobijede li u obje utakmice, realno bi mogli izboriti dokvalifikacije (dvije utakmice protiv jednog suparnika) za završni turnir.

Pobjednici deset skupina i četiri najbolje drugoplasirane momčadi u međusobnim će dvobojima iznjedriti sedam sastava koji će se priključiti domaćinima Šveđanima na završnom turniru u lipnju 2009. godine.

Farski Otoci su na svom terenu umalo iznenadili Talijane. Gosti, koji su s igračem manje igrali od 43. minute, ipak su slavili minimalnu pobjedu golom Rossija u 80. minuti.