Očajni Leicester jedva izbacio drugoligaša, ali zbog ovog gola se isplatilo gledati i produžetke

ENGLESKI PRVAK Leicester City posljednji je sudionik osmine finala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa.

U ponovljenom dvoboju šesnaestine finala na svom terenu su svladali drugoligaša Derby County sa 3:1 (1-1, 0-0) nakon produžetka.

U očajnom prvom dijelu "Lisice" nisu niti jednom zapucale po golu drugoligaša. Domaći su poveli preko Kinga (46), a na 1:1 izjednačio je Camara (61). Ipak, u dodatnih 30 minuta aktualni prvak je s dva gola stigao do pobjede. Ndidi je zabio u 94., niti četiri minute nakon ulaska u igru, a Demarai Gray u 113. zakucao nakon lijepe solo akcije i šetnje kroz šesnaesterac gostiju.

U osmini finala 18. veljače Leicester će gostovati kod još jednog drugoligaša Millwalla.

Ostali parovi osmine finala su: Burnley - Lincoln, Huddersfield Town - Manchester City, Middlesbrough - Oxford United, Wolverhampton Wanderers - Chelsea, Fulham - Tottenham Hotspur, Blackburn Rovers - Manchester United i Sutton United - Arsenal.