OSIJEK - RANGERS 0:1 Osječani promašivali, Škoti se provukli

OSIJEK je u prvoj utakmici drugog pretkola Europa lige u Gradskom vrtu pred sedam tisuća gledatelja izgubio protiv Glasgow Rangersa pogotkom Morelosa u 18. minuti ogleda.

Najbolje prilike za Osijek u prvom dijelu imao je Marić; u 10. minuti je pucao preko gola s desetak metara, a četiri minute kasnije nakon Barišićeva ubačaja nije bio dovoljno precizan.

Kazna za promašaje bila je brza. Nakon što je Malenica u 17. minuti odbio u korner neugodan udarac Kenta, Glasgow Rangers izveo je kombinaciju poslije koje je do prostora za ubačaj stigao Tavernier. Savršenim ubačajem poslužio je Morelosa koji je s pet metara proslijedio loptu u mrežu.

Osijek je nastavio napadati i pritiskati. Međutim, i dalje je bio sklon promašajima. Redom su prijetili Grgić i Henty te Bočkaj i Marić, ali Glasgow Rangers s(p)retno se obranio i sačuvao kapitalnu prednost pred uzvratni okršaj za tjedan dana u Glasgowu na kultnom Ibroxu.

Plasira li se u treće pretkolo, Osijek će igrati protiv Maribora (Slovenija) ili Chikhure (Gruzija). U prvom susretu, odigranom u Gruziji, Chikhura i Maribor remizirali su bez pogodaka. Utakmice trećeg pretkola na rasporedu su 9. i 16. kolovoza.

Osijek - Glasgow Rangers 0:1 (0:1)

Osijek: Malenica, Šorša, Lončar, Škorić, Barišić, Mioč, Pušić, Mudražija, Grgić, Henty, Marić.

Glasgow Rangers: McGregor, Tavernier, Katić, Goldson, Flanagan, Coulibaly, Jack, Kent, Ejaria, Murphy, Morelos.

TIJEK UTAKMICE:

96' Kraj! Osijek je izgubio protiv Glasgow Rangersa (0:1)

95' opasno žive Škoti

90' Pet minuta sudačke nadoknade

87' javna opomena za Hentyja

80' Hajradinović je dobio prigodu promijeniti tijek utakmice. Izišao je Pušić

78' Lopa je za pokoji centimetar zakasnio na Bočkajev ubačaj

76' Domaćin dominira prema statističkim podacima

73' Osijek pokušava, ali protivnik je i dalje u minimalnom vodstvu

67' Bočkaj je pucao, ali Glasgow Rangers ponovno je sačuvao mrežu netaknutom

66' Flanagan je sankcioniran žutim kartonom zbog grubog prekršaja

64' Marić je uputio prizemni udarac, ali McGregor je bio priseban

62' Zoran Zekić povlači taktičke poteze - Mioča je zamijenio Lopa

61' Požutio je i Pušić

59' Žuti karton za Škorića

50' Prijašnjih su minuta pokušali Grgić i Henty, ali Osijek i dalje bez pogotka

48' Osječani su nastavili s presingom

46' Osijek je napravio izmjenu - umjesto Šorše, ušao je Bočkaj

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena! Glasgow Rangers vodi nakon prvog poluvremena pogotkom Morelosa (18')

36' Bez većih prigoda s obje strane

29' Osijek napada s konstantnim napadima, ali zasad bez učinka

23' Barišić je centrirao, ali Marić je ponovno neprecizan

18' GOOOL! Glasgow Rangers izveo je kratki korner, Murphy je ubacio na glavu neometanog Morelosa

17' Malenica je izvrsno intervenirao i opasan udarac skrenuo u korner

14' Natrčali Marić s nekoliko metara nije uspio realizirati Barišićev savršeni ubačaj za Osijekovo vodstvo, lopta je otišla pokraj lijeve stative

12' Grgić je pucao s dvadesetak metara, korner za Osijek

10' Marić je neprecizno zapucao prema Rangersovom golu

6' Katić je pokušao glavom, ali lopta je prohujala nekoliko metara dalje od Osijekove mreže

4' U Gradskom vrtu je i četristotinjak Rangersovih navijača

3' Kohorta glasno navija i zaziva vodstvo

1' Utakmica je započela

>> Osijekov trener u tramvaju dijelio karte za Glasgow Rangerse

>> Gerrard se u Osijeku naklonio Modriću: "Najbolji je na svijetu"

>> Ždrijeb kvalifikacija EL-a: Hajduk izvukao velikana, Osijek protiv Maribora, a Rijeka sa Švicarcima

Dok je Osijek u prvom pretkolu dvomečom preskočio rumunjski Petrocub (3:2), Glasgow Rangers se u daljnju fazu kvalificirao preko makedonskog Shkupija (2:0).

"Oni su dosta promijenili momčad u odnosu na prošlu sezonu, doveli su veći broj novih igrača, a i trener je novi, itekako poznato ime u svijetu nogometa. Rangers ima ogroman broj osvojenih trofeja, što je nama dodatni motiv. Stanje u momčadi je zadovoljavajuće, po mojoj procjeni puno bolje nego prošloga tjedna. Mislim da smo ipak uhvatili ritam i svježinu i da ćemo u četvrtak biti na potrebnoj razini za rezultat koji svi priželjkujemo", optimistično je rezonirao Osijekov trener Zoran Zekić.

"Osijek je kod kuće agresivna momčad, veoma dobra u napadu. Posebno su jaki na lijevoj strani, lijevi bek ima kvalitetan centaršut i opasan je iz prekida. Ali, bez obzira na protivnika, meni je najvažnije uspjeti u tome da Rangersi budu pravi", u najavi večerašnje utakmice poručio je trener škotskog giganta Steven Gerrard.

Plasira li se u treće pretkolo, Osijek će igrati protiv pobjednika dvomeča između Maribora (Slovenija) ili Chikhure (Gruzija). Utakmice trećeg pretkola na rasporedu su 9. i 16. kolovoza.