Pobjeda Rocce u Kranjskoj gori, Kostelić tek 28.

TALIJANSKI skijaš Giorgio Rocca pobjednik je trećeg slaloma za Svjetski kup voženog u Kranjskoj gori. Rocca je pobijedio i u oba prethodna slaloma ove sezone.

Drugo mjesto zauzeo je Kanađanin Thomas Grandi sa 64 stotinke zaostatka, dok je treći bio Amerikanac Ted Ligety sa 67 stotinki zaostatka.

Ivica Kostelić napravio je veliku pogrešku odmah nakon prolaznog vremena u drugoj vožnji, te je utrku završio na 28. mjestu sa 18.79 sekundi zaostatka za Roccom. Nakon što je u prvoj bio peti, te na prolaznom vremenu zadržao 39 stotinki prednosti u odnosu na u tom trenutku vodećeg Grandija, Kostelić je na prijelomnici promašio vrata, te se morao vraćati što ga je koštalo gotovo 20 sekundi.

Iako je završio utrku na 28. mjestu, Kostelić nije dobio bodove za Svjetski kup, već samo FIS-bodove prema kojima se određuju startni brojevi.

U drugoj vožnji su pogriješili i četvrti i prvi iz prve vožnje, Austrijanci Mario Matt i Benjamin Raich.