Porazi svjetskih i europskih prvaka, pobjeda Otte Barića

MAĐARI su na Puskasovu stadionu u Budimpešti iznenadili svjetske nogometne prvake Talijane slavivši 3-1.

Iako su “azurri” golom Di Natalea u 49. minuti došli u vodstvo, Mađari su preokrenuli u 15 minuta golovima Juhasza (61), Gere (66-11m) i Feczesina (76). Roberto Donadoni praktički je u Budimpeštu doveo najjači raspoloživi sastav, s Tonijem, Cannavarom, Materazzijem, Pirlom, Del Pierom, Inzaghijem, Gattusom...

Otto Barić je s Albanijom uvjerljivo u Tirani porazio Maltu 3-0.

Škotska je kao domaćin pobijedila Južnoafričku Republiku 1-0 (Boyd u 71. minuti), a istim su rezultatom Francuzi u gostima prošli Slovačku. Strijelac je bio Thierry Henry u 40. minuti.

Povratak Andrija Ševčenka

Ukrajinski superstar upisao prvi nastup u novoj sezoni, u prijateljskoj utakmici Ukrajine i Uzbekistana u Kijevu. Ševčenko je u pobjedi Ukrajine s 2-1 pridonio s 55 minuta na terenu. Nije bio strijelac, iako je imao nekoliko prilika za gol.

No, najvažnije je da nije pokazivao nikakve znakove ozljede leđa, zbog koje ove sezone još nije igrao za Chelsea.

Španjolci bolji od europskih prvaka

Grčka i Španjolska odigrali su nakon mnogo napetosti utakmicu na Karaiskakis stadionu u Solunu. Gostujući su nogometaši slavili 3-2.

Dvama golovima mladoga ljevokrilnog igrača Valencije Davida Silve (66. i 90. minuta) Španjolci su vodstvo Grka od 2-1 preokrenuli u svoju konačnu pobjedu. Za Grke su zabili Gekas (18) i Katsouranis (43), a na 1-1 je izjednačio Marchena, također igrač Valencije, u 37. minuti.

Rezultati prijateljskih utakmica odigranih u srijedu:

Japan – Kamerun 2:0 (Tanaka 25, Yamase 90)
Rusija – Poljska 2:2 (Sičev 20, Pavljučenko 33/Krzynowek 73, Blaszczykowski 77)
Ukrajina – Uzbekistan 2:1 (Hladkij 30, Rotan 65/Gejnrih 90)
Brazil – Alžir 2:0 (Maicon 62, Ronaldinho 81)
Latvija – Moldavija 1:2 (Astafjevs 31/Frunza 23, Bordiyan 53)
Bugarska – Wales 0:1 (Eastwood 45)
Litva – Turkmenistan 2:1 (Danilevičius 42, 47/Nikitenko 90)
Norveška – Argentina 2:1   (Carew 11-11m, 58/M. Rodriguez 84)
Obala Bjelokosti – Egipat   0:0
Tunis – Gvineja 1:1
Bjelorusija – Izrael 2:1 (Vasilijuk 2, Bližnjuk 90/Gershon 29)
Danska – Irska 0:4 (Keane 29, 40, Long 54, 65)
Luksemburg – Gruzija 0:0
Makedonija – Nigerija 0:0
Rumunjska – Turska 2:0 (Dica 62, Mutu 70)
Island – Kanada 1:1 (Hallfredsson 64/Occean 74)
Austrija – Češka 1:1 (Harnik 78/Koller 33)
Grčka – Španjolska 2:3 (Gekas 18, Katsouranis 43/Marchena 37, David Silva 66, 90)
Crna Gora – Slovenija 1:1 (Vučinić 28-11m/Vršič 42)
Švicarska – Nizozemska 2:1 (Barnetta 8-11m, 51/Kuyt 52)
Švedska – SAD 1:0 (Källström 56)
Albanija – Malta 3:0 (Salihi 22, Berisha 46, Duro 60)
Mađarska – Italija 3:1 (Di Natale 49/Juhasz 61, Gera 66-11m, Feczesin 76)
Škotska – JAR 1:0 (Boyd 71)
Slovačka – Francuska 0:1 (Henry 40)
Engleska – Njemačka 1:2 (Lampard 9/Kuranyi 26, Pander 40)