Real i Modrić slavili u španjolskom klasiku i približili se lideru

REAL MADRID uspio se oporaviti od šoka iz prošlog kola kada je razbijen kod Eibara (3:0). Luka Modrić, koji je igrao do 72. minute, i društvo pobijedili su Valenciju 2:0 u španjolskom klasiku 14. kola La Lige. Time je momčad Santiaga Solarija ostvarila treću uzastopnu pobjedu na Santiago Bernabeu stadionu, ali i prišla lideru Sevilli na tri boda, s tim što Andalužani, Barcelone, Atletico i Alaves, koji su ispred, imaju po utakmicu manje.

Real je načeo Valenciju u osmoj minuti. Točnije, gosti su sami sebe načeli. Dani Carvajal je ubacio s desne strane pred gola, a veznjak Daniel Wass glavom poslao loptu pod gredu, zabio autogol i donio domaćinu veliku prednost.

Točku na i stavio je u 83. minuti Lucas Vasquez, kojeg je sjajno pronašao Karim Benzema u srcu šesnaesterca, a Lucas pogodio donji desni kut za konačnih 2:0.

Solari je nastavio ignorirati Isca, ali je Španjolac ovog puta dobio više od desetak minuta na terenu te sudjelovao kod drugog gola aktualnog europskog prvaka.