Santini opet zabio u belgijskom derbiju i došao do 10. prvenstvenih golova

Screenshot: Youtube

IVAN SANTINI (26) zadarski golgeter na privremenom radu u Belgiji, u 29. kolu prvenstva postigao je gol za važnu pobjedu (2:1) njegovog Standarda protiv Genka.

Gost je poveo Karelisovim golom u 41. minuti, ali Santini je izjednačio samo tri minute nakon poluvremena. Preokret i pobjedu domaćinu donosi Dompe u 69. minuti.

Momčad iz Liegea ovom pobjedom došla je do 6. mjesta na tablici (od 16 klubova), što je važno, jer šesta pozicija jamči doigravanje za prvaka. Santinijev klub mora je obraniti u sljedećem, zadnjem kolu regularne sezone kako bi ušao u play-off.
Santini je u dvije prethodne sezone postigao ukupno 32 gola za Kortrijk, nakon čega je ljetos prešao u Standard, a jedan od najvećih belgijskih klubova za hrvatskog napadača platio je 1.6 milijuna eura odštete.

Zadranin je prije ove, poentirao i na dvije prošle prvenstvene utakmice (Charleroi, Anderlecht) za ukupno 10 golova u Pro League, a još jedan je postigao u kvalifikacijama za Europa Ligu.