Službeno: Ovo je najneefikasniji Real u povijesti

ISTEKOM 55. minute utakmice protiv Levantea bez postignutog gola, Real je postavio crni rekord u 116 godina klupske povijesti.

Ova momčad Reala tamo se upisala s pogrešne strane, kao najneefikasnija ikad, tako što je srušila neslavni podvig ekipe iz travnja 1985.

Real iz 2018/19 gol nije postigao čak osam sati i jednu minutu igre.

Zadnji je zabio prije gotovo mjesec dana, 20. rujna. Za pobjedu 1:0 protiv Espanyola tada je u 41. minuti pogodio Marco Asensio.

Nakon toga Real nije uspio postići gol protiv Seville (0:3), Atletica (0:0), CSKA Moskve (0:1), Alavesa (0:1) te do 72. minute utakmice protiv Levantea, od kojeg je na svom terenu izgubio 1:2.

Osnovi razlog nezapamćene Realove krize igre i rezultata je dakle najgori niz neefikasnosti od osnutka kluba.

Do toga je došlo jer je Real ljetos prodao Cristiana Ronalda, najboljeg strijelca u povijesti, bez dovođenja iti pribižno kvalitetne zamjene.

Naravno, nikome ne bi bilo lako dostojno zamijeniti jednog od dva najbolja nogometaša svijeta, koji je u samo dvije posljednje sezone za Real zabio 86 golova, ali Real to nije niti pokušao.

Osim ako Florentino Perez nije mislio da se odlazak stroja za golove nadoknađuje kupnjom novog vratara i vraćanjem Mariana Diaza iz Lyona.