tenis

Šokirala svijet olimpijskim zlatom u Riju, sad s 28 godina odlazi u tenisku mirovinu

KAD je portorikanska tenisačica Monica Puig u finalu olimpijskog turnira u Riju 2016. s 2:1 u setovima pobijedila Njemicu Angelique Kerber, bila je to svjetska senzacija. Puig je tog dana osvojila prvo olimpijsko zlato u povijesti za svoju zemlju, a postala je i prva nepostavljena tenisačica koja je uzela zlato na Igrama.

Puig je u karijeri osvojila samo jedan WTA turnir, a najbolji plasman joj je bio 27. mjesto u rujnu 2016. Zato je ta pobjeda odjeknula svijetom. No, Puig je danas objavila da odlazi u mirovinu sa svega 28 godina. Razlog su brojne ozljede. Imala je čak tri operacije u posljednje četiri godine.

''Ova odluka nije laka. Voljela bih da se povučem na svoj način, ali život ponekad ima druge planove", rekla Puig, koja će raditi kao stručni komentator na ESPN-u.