SP taekwondo: Filipović do četvrtfinala

POSLJEDNJEG dana Svjetskog prvenstva u tekvondou u Njemačkoj još je jedan hrvatski borac izgubio borbu za medalju.

Bila je to Miet Filipović, koja je u kategoriji do 59 kg svladala Madaricu Gal sa 9:5, Huu iz Kineskog Tajpeha sa 4:3 i Tajlanđanku Chonnapas sa 4:0, dok je u borbi za medalju izgubila od Španjolke Reyes. Borba je završila 4:4, a nakon preglasavanja suci su dali pobjedu Španjolku.

Hrvoje Breges (67 kg) ispao je u 3. kolu najbrojnije kategorije od Ekvadorca Alave (7:9), nakon pobjeda protiv Letsoele iz Lesota (15:3) i Jacksona iz Surinama (13:7).

Sa dvije srebrne i jednom brončanom medaljom, te petero boraca s plasmanom izmedu 5. i 8. mjesta Hrvatska je u ukupnom poretku zavrsila na sjajnom osmom mjestu od 108 zemalja. Ispred nas su samo J. Koreja, Iran, Kineski Tajpeh, SAD, Španjolska, Kina i Grčka. Djevojke su pak pete u svojoj konkurenciji. Idući SP održava se za dvije godine u Madridu.