Španjolska pregazila Makedoniju, Lazarov više neće igrati

RUKOMETAŠI Španjolske uvjerljivo su pobijedili Makedoniju 31:20 u utakmici 2. kola drugog kruga Europskog prvenstva.

Španjolci su furiozno krenuli od samo početka i vodili 4:1 u osmoj minuti kad je iz igre zbog ozljede koljena morao izaći Kiril Lazarov koji vjerojatno neće moći igrati do kraja turnira.

Sve što su Makedonci uspjeli napraviti jest smanjiti na 5:8 u 19. minuti, a nakon toga se Španjolska odvojila i stalno držala prednost od osam do deset golova razlike.

Eduardo Gurbindo zabio je šest, Sole i Figueras po pet golova, a nevjerojatno je na golu briljirao Gonzalo Perez de Vargas koji je skinuo 18 od 37 udaraca makedonskih rukometaša.

S druge strane, Stoilov i Manaskov su zabili po četiri gola. Sjajnu večer imali su i makedonski golmani. Ristovski je imao sedam, a Mitrevski 14 obrana.