Spasitelj Kalinić u 92. minuti donio Fiorentini tri boda

GOTOVO mjesec dana Fiorentina nikoga nije dobila i protiv Cagliarija joj je trebao pozitivan šok. I šoka, ali onog negativnog, bi i bilo da se u 92. minuti nije ukazao Nikola Kalinić i donio "violi" tri boda.

Do tada je Fiorentina slabašnim gostima čak 26 puta pucala na gol, no Cagliarij je kapitulirao tek u 2. minuti sudačke nadoknade. Tello je ubacio, a Nikola Kalinić je s ruba peterca glavom matirao Rafaela za pobjedu 1:0.

Hrvatskom reprezentativcu to je bio 18. gol ove sezone, a skupio je u četiri asistencije. U nekoliko navrata pokazao se ključnim igračem Fiorentine. Zabio je u Bologni jedini gol na utakmici, s dva gola je krajem prošle godine sam pobijedio Sassuolo, a prije dva mjeseca je načeo Juventus u velikoj pobjedi Fiorentine 2:1.