EURO ZA MLADE

Srbi poraženi na startu Eura za mlade, stravičan lom noge austrijskog napadača

MLADA reprezentacija Srbije otvorila je Europsko prvenstvo u Italiji porazom od Austrije s 2:0 (1:0)

Golove za Austrijance postigli su Hannes Wolf u 37. minuti, odnosno Sascha Horvath iz slobodnog udarca u 78. minuti utakmice.

Pobjeda Austrije ostala je u sjeni stravične ozljede napadača i strijelca prvog pogotka Hannesa Wolfa. U 75. minuti branič Srbije Vukašin Jovanović s leđa je startao na Hannesa i slomio mu potkoljenicu.

Za to je dobio izravni crveni karton, ali tek nakon što je sudac pogledao snimku i konzultirao se s VAR-om. Wolf je na nosilima iznesen s terena, a nedugo nakon toga Horvath je pogodio iz slobodnjaka za konačnih 2:0.

Imala je i Srbija svoje šanse, Luka Jović je zatresao gredu, a i Radonjić uspio s dva metra promašiti cijela vrata.

Od 21 sat u Udinama se sastaju Njemačka i Danska.

U polufinale će se plasirati prvoplasirane reprezentacije iz svake od tri skupine te najbolja od tri drugoplasirane reprezentacije.

U utorak će prvu utakmicu u skupini C odigrati hrvatski nogometaši, a od 18.30 na stadionu u San Marinu suparnik im je Rumunjska. U Ceseni će od 21 sat igrati Francuska - Engleska.