Valencia pobjedom kod Athletica i remijem Villarreala u Santanderu učvrstila treće mjesto

U POSLJEDNJOJ utakmici nedjeljnog programa 25. kola španjolskog Valencia je trijumfirala na gostovanju kod Athletic Bilbaa s 2:1.

Nakon prvih 45 minuta igre na San Mamesu Athletic Bilbao je imao vodstvo 1:0 golom Fernanda Llorentea još iz 14. minute. Zabio je napadač španjolske reprezentacije svoj 14. ovosezonski gol iz neposredne blizine nakon asistencije Gaizke Toquera. Držali su domaćini vodstvo sve do pred kraj, a onda su u samo deset minuta prosuli sve što su gradili dotad. Juan Mata zatresao je mrežu u 71. minuti nakon asistencije Joaquina, dok je pobjedu Šišmišima dobio brazilski napadač Jonas, pristigao iz Gremija. Bila mu je to tek druga utakmica Primeri.

Valencia je pobjedom, sedmom gostujućom ove sezone, na najbolji način iskoristila novi neuspjeh Villarreala (remi s Racingom 2:2) i učvrstila treće mjesto s četiri boda prednosti pred susjednim klubom s El Madrigala.

Primera, 25. kolo:

Athletic Bilbao - Valencia 1:2 (Llorente 14 / Mata 71, Jonas 81)

Hercules - Getafe 0:0

Levante - Osasuna 2:1 (Ballesteros 44, Caicedo 51 / Pandiani 41)

Racing Santander - Villarreal 2:2 (Nahuelpan 3, Santos 68 / Ruben 66, Nilmar 90+2)

1. Barcelona 25 22 2 1 76-13 +63 68
2. Real Madrid 25 19 4 2 55-19 +36 61
3. Valencia 25 15 6 4 40-26 +14 51
4. Villarreal 25 14 5 6 44-26 +18 47
5. Espanyol 25 13 1 11 34-36 -2 40
6. Athletic Club 25 12 2 11 39-36 +3 38
7. Sevilla 25 10 5 10 38-40 -2 35
8. Atletico Madrid 25 10 4 11 35-33 +2 34