Lige petice

VERONA - ATALANTA 0:2 Jurićeva momčad pretrpjela treći uzastopni poraz

ATALANTA je pobijedila 2:0 na gostovanju kod Verone hrvatskog trenera Ivana Jurića u 28. kolu Serie A.

Nogometaši iz Bergama oba su pogotka zabili u prvom dijelu. Prvo je u 33. minuti iz jedanaesterca mrežu zatresao Ruslan Malinovski pa je isti igrač asistirao Duvanu Zapati za gol u 42. minuti. Atalanta je kroz cijelu utakmicu bila opasniji protivnik, a Verona je uputila samo jedan udarac u okvir gola.

Mario Pašalić u igru je ušao u 77. minuti, dok je Ivor Pandur ostao na Veroninoj klupi. Boško Šutalo i Nikola Kalinić susret su propustili zbog ozljeda.

Atalanta se pobjedom bodovno izjednačila s Juventusom na trećem mjestu i odvojila se na pet bodova od Napolija, ali obje ekipe imaju dvije utakmice manje od nogometaša Giana Piera Gasperinija. Verona je na devetoj poziciji s bodom manje od Sassuola i četiri boda više od Bologne.