NOGOMETAŠI Ajaxa nastavljaju s dobrim igrama. U utakmici 11. kola nizozemskog prvenstva gostovali su kod aktualnih prvaka i protiv AZ Alkmaara upisali rezultatski uvjerljivu 4:2 pobjedu.

Prvaci su susret odigrali bez hrvatskog vratara Joeyja Didulice, dok za pobjedničku momčad nije nastupio Argentinac hrvatskog podrijetla Dario Cvitanich.

Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, domaćinima prvo, gostima daleko uvjerljivije drugo. Pogotkom Mounira El Hamdaouija iz 28. minute AZ je poveo i taj rezultat držao do 57. minute nakon koje slijede tri pogotka Ajaxa u razmaku od samo osam minuta.

Mrežu Sergija Romera prvo je načeo Urby Emanuelson, samo minutu nakon toga precizan je bio Luis Suarez, a u 65. se na listu strijelaca upisao i Gregory van der Wiel. Svojim 15. prvenstvenim pogotkom Suarez je u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio 4:1, da bi nakon novog kretanja s centra gol za konačan rezultat pogodio Graziano Pelle.

U preostale dvije utakmice viđene su sigurne pobjede domaćina, pa je tako lider natjecanja, neporaženi Twente sa sigurnih 4:0 bio bolji od Groningena, koji je od 60. minute igrao s igračem manje, dok je Willem II u derbiju začelja bio bolji od Heerenveena 4:1. Svi su pogoci na toj utakmici postignuti u drugom poluvremenu.

Eredivisie, 11. kolo:

AZ Alkmaar - Ajax 2:4 (Hamdaoui 28, Pelle 90+2 / Emanuelson 57, Suarez 58, 90+1, Wiel 65)

Twente - Groningen 4:0 (Stoch 5, Tiendalli 21, Nkufo 62 - 11m, Ruiz 80)

Willem II - Heerenveen 4:1 (Zijler 48, Boutahar 51, Demouge 70, 90+3 / Papadopulos 65)