Atalanta pobijedila Romu u ključnoj utakmici za posljednje mjesto koje vodi u LP

NOGOMETAŠI Atalante napravili su veliki korak na nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone, oni su u dvoboju 36. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali izravnog konkurenta za peto mjesto Romu s 2:1.

Junak pobjede Atalante bio je Belgijanac De Ketelaere (18, 20) koji je postigao dva gola u samo dvije minute u prvoj četvrtini utakmice. Do kraja dvoboja Roma je samo smanjila na 2-1 preko Pellegrinija (66-11m) iz kaznenog udarca. Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 75. minute za Atalantu.

Peta Atalanta sada ima 63 boda, tri više uz utakmicu manje odigranu od šeste Rome, a uz prvenstvo sastav iz Bergama bi Ligu prvaka mogao izboriti i ukoliko osvoji Europsku ligu u kojoj je stigao do finala u kojem će igrati protiv Bayera iz Leverkusena.