SVOJ peti prvenstveni pogodak postigao je Nikola Kalinić za Blackburn. Gol je bio utješni, u 81. minuti, u 4:1 pobjedi domaće Aston Ville. Bilo je to u 28. kolu Premiershipa.

Blackburn je i dalje u lošem nizu. Četvrti uzastopni ligaški poraz doživjeli su na Villa Parku na kojem je domaćin posao počeo rješavati u drugom poluvremenu utakmice. Nakon rezultatski mirnih 45 minuta, golijada je uslijedila u nastavku.

Četiri pogotka postigao je domaćin, s time da je uvodni bio s bijele točke, a za 2:0 Villini nogometaši iskoristili su autogol Hanleyja u 62. minuti. Samo dvije potom na 3:0 je povisio Downing da bi, nakon iskorištenog penala iz 49. minute, samo minutu nakon Kalinićeva pogotka, Young zabio i svoj drugi gol zaključivši utakmicu.

Kalinić, koji je u igru ušao u 63. minuti, zabio je u 81. jakim udarcem iz daljine. Lopta se pritom odbila od Richarda Dunnea i prebacila vratara Brada Friedela.

Kao što su sugerirale najave, Ivan Klasnić nije nastupio u 1:1 gostujućem remiju svog Boltona kod Newcastlea. Premda je vezao dva gola (Wigan, Fulham) u FA Cupu, na njegovo mjesto uskočio je Daniel Sturridge i svojim četvrtim golom sezone donio bod Wanderersima. Sva četiri gola postigao je u posljednje četiri ligaške utakmice, po jednoga u svakoj.

Uvjerljivom 4:0 pobjedom kod Wigana Manchester United je učvrstio svoje mjesto na vrhu ljestvice na kojem uživa četiri boda viška u odnosu na drugoplasirani Arsneal. Dva gola Javiera Hernandeza, te po jedan Waynea Rooneyja i Fabija odagnali su sve sumnje oko pobjednika.

Premiership, 28. kolo, subota:

Aston Villa - Blackburn 4:1 (Young 49-11m, 82, Hanley 62-ag, Downing 64 / Kalinić 81)

Everton - Sunderland 2:0 (Beckford 8, 39)

Newcastle - Bolton 1:1 (Nolan 13 / Sturridge 38)

Wigan - Manchester United 0:4 (Hernandez 17, 74, Rooney 84, Fabio 87)

Wolverhampton - Blackpool 4:0 (Jarvis 3, O'Hara 54, Ebanks-Blake 79, 90)