ZAHVALJUJUĆI argentinskim nogometašima, Sergiju Agüeru i Maxiju Rodriguezu, nogometaši Atletica izvukli su bod (2:2) s gostovanja na Mestalli u dvoboju petog kola Primere.

Zaslužniji je Rodriguez, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade lijepo na daljnoj vratnici reagirao na ubačaj Antonija Lopeza i zabio domaćem golmanu Moyi za konačnih 2:2. Bio je to prvi Maxijev gol u Primeri nakon 20. prosinca prošle godine, kada je zabio dva gola u gostujućoj 3:2 pobjedi Madriđana kod Espanyola.

Gosti su došli u vodstvo golom Sergija Agüera nakon krasne napadačke akcije u sedmoj minuti. Zabio je Argentinac drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

Krasnu je priliku za povećanje vodstva propustio u 20. minuti, kada je sam oteo loptu Alexisu na centru i sjurio se prema golu Moye. Nije bio precizan u završnici poslavši loptu prizemno pored daljnje vratnice.

Majstorskim je potezom na 1:1 izjednačio sve bolji veznjak Valencije Pablo Hernandez. Samo dvije minute potom, u 27. minuti, David Silva doveo je domaće u 2:1 vodstvo. Bio je to njegov šesti prvenstveni pogodak. Najbolji je strijelac Primere u ovom trenutku. Svih je šest golova upisao u posljednjim četirima utakmicama.

Primera, 5. kolo:

Valencia – Atletico Madrid 2:2 (Pablo Hernandez 25, Villa 27 / Agüero 7, Maxi 92)

Malaga - Barcelona 0:2 (Ibrahimović 38, Pique 58)

Real Madrid - Tenerife 3:0 (Benzema 48, 58, Kaka 78)

Athletic Bilbao - Sevilla 0:4 (Renato 5, Negredo 20, Kanoute 45, Navas 75)