Visoka pobjeda Hajduka u Varaždinu, Slaven bolji od Pule, a Zadar od Kamena

ODIGRANE su tri utakmice devetog kola Prve HNL. U Varaždinu je Hajduk s visokih 4:0 slavio protiv Varteksa,Slaven je s minimalnih 1:0 pobijedio Puležane, dok je Zadar s 2:1 osvojio tri boda u dvoboju s Kamenom.

Današnjom pobjedom Hajduk je najavio izlazak iz krize. Ova tri boda posebno dobivaju na težini jer je poznato da je Varteks do sada ostvarivao vrlo dobre rezultate na domaćem terenu.

Unatoč pobjedi Hajduk će ostati na četvrtoj poziciji, ali zahvaljujući porazu Kamen Ingrada sve je bliži trećoj poziciji.

Hajduk je poveo u šestoj minuti. Blatnjak je do lopte došao na dvadestak metara od Varteksovog gola, te se odlučio na udarac. Lopta je dirala nekog u Varteksovoj obrani, te je završila u mreži.

U 11. minuti Munhoz je bio u prodoru, ali Pokrivač, koji se vratio u obranu, ispriječio se na putu prema mreži.

Minutu kasnije Vejić je postigao pogodak za Hajduk koji je sudac Bebek poništio.

U 17. minuti Hajduk je bio u kontri. Blatnjak je prošao po desnoj strani Varteksove obrane, te je bez većih problema poslao loptu u mrežu za 2:0.

Nakon ubačaja s desne strane u 21. minuti, Mujanović je pucao glavom s udaljenosti od pet metara, ali lopta je otišla pored gola.

U 27. minuti Jančevski je pucao s 25 metara, Kale je bio na krivoj nozi, ali lopta je otišla pored gola.

Odličan udarac Jančevskog u 43. minuti zaustavio je Kale fenomenalnom paradom.

U 63. minuti priliku za Varteks imao je Pavličić koji je tukao pored lijeve vratnice.

Iz slobodnog udarca u 68. minuti pucao je Ćaćić, a lopta je završila u gornjem lijevom kutu Varteksovih vrata za 3:0.

U sudačkoj nadoknadi, nakon kontre Hajduka, Šuto je uposlio Turkovića koji je rezultat povećao na 4:0.

Utakmica je odigrana na stadionu NK Varteksa pred 4000 gledatelja.

Puležani su u otvaranju utakmice uputili par udaraca prema Lisjaku, ali ne odveć opasnih.

Domaća momčad pokušavala je dubokim loptama u šesnaesterac pronaći Marija Dodika, ali to im u prvih pola sata nije polazilo za rukom.

Šehić je u 33. minuti s pet metara glavom pucao pored gola.

U 43. minuti Musa je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla pored gola.

Nakon ubačaja Bošnjaka s desne strane u 53. minuti, Karabogdan se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru, te je pogodio za 1:0.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Koprivnici pred 1000 gledatelja.

Pripremio: Vedran Prga