WTA lista: Šprem 19., Clijsters u dva tjedna skočila 116 mjesta

Unatoč plasmanu u osminu finala turnira u Miamiju najbolja hrvatska tenisačica Karolina Šprem pala je za jedno mjesto na najnovijoj WTA listi, te sada zauzima 19. poziciju.

Jelena Kostanić je na 36. mjestu, Sanda Mamić je 104., a Silvija Talaja 113. igračica svijeta.

Belgijanka Kim Clijsters, koja se uspješno vratila tenisu nakon ozljede zgloba ruke, najveća je dobitnica. Nakon što je nedavno osvojila Indian Wells, u subotu je slavila i u Miamiju, te je u dva tjedna svoj plasman na WTA listi popravila za čak 116 mjesta, pa je trenutno na 17. poziciji. On je tek druga tenisačica u povijesti koja je uspjela osvojiti turnire u Indian Wellsu i Miamiju jedan za drugim.

Prvo mjesto na WTA listi i dalje drži Amerikanka Lindsay Davenport, a slijede Francuskinja Amelie Mauresmo i Ruskinja Marija Šarapova.