Arsenal pobjednika Kupa poslao u drugu ligu, a sebi osigurao "meč loptu" za LP ispred Spursa!

POBJEDOM 4:1 protiv Wigana u zaostaloj utakmici 37., pretposljednjeg kola Premiershipa, Arsenal se probio na četvrtu, posljednju poziciju koja jamči (kvalifikacije) Lige prvaka iz engleskog prvenstva, s bodom prednosti ispred sjevernolondonskog rivala Tottenhama.

Wigan, koji je u nedjelju senzacionalno osvojio FA Kup pobjedom nad Manchester Cityjem, nije mogao prirediti još jedno čudo i kao 18., "treći odzada", spušta se u Championship kolo prije kraja sezone, jer mu Sunderland bježi nedostižna četiri boda na 17. mjestu.

Laticse tako dogodine čeka Europa liga i druga nacionalna liga.

Arsenal je poveo u 11. minuti preko Podolskog, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačuje Maloney.

Walcott u 63. minuti donosi novo vodstvo Topnicima, čiju pobjedu za manje od deset minuta potvrđuju Podolski svojim drugim golom i Ramsey.

Arsenal kolo prije kraja ima 70 bodova, jedan više od Tottenhama, koji je na petom mjestu.

Oba rivala posljednje utakmice igraju u gostima: Arsenal u nedjelju od 16 sati čuva veliki bod prednosti kod Newcastlea, a Spursi pobjedu za eventualno preskakanje suparnika, u isto vrijeme traže kod Sunderlanda.