Bayern gazi i piše rekorde, Mandžo odmara, a Gomez (ne)koristi priliku

BAYERN nastavlja gaziti u njemačkoj ligi. Na Allianz Areni u 21. kolu razbili su Schalke 4:0. Nadmoć Bavaraca nije vijest, za raziliku od nekih poteza trenera Juppa Heynckessa, koji je nakon dugo vremena u igru poslao Gomeza i Robbena. Mario Mandžukić, prvi topnik Bundeslige, nakon niza od pet pogodaka u tri susreta, dobio je odmor.

Iskazao se ovog vikenda prije svih David Alaba, s dva pogotka. Zabio je Schweinsteiger, a u konačnici i Gomez, koji je upisao i asistenciju. Alaba je goste načeo već u 19. minuti iz kaznenog udarca koji je izborio Franck Ribery. Nakon 13 minuta zabija Schweinsteiger sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca, a potom zabija i Gomez. Mandžinoj "žrtvi" za pogodak je asistirao Alaba, zanimljivo, prvi Austrijanac u povijesti koji je zabio dva gola za Bayern. Gomez je zabio i asistirao, ali nije to bila predstava koja oduzima dah.

Bayern ima 15 bodova prednosti nad Borussijom Dortmund. Skupili su Bavarci 54 boda u 21 utakmici i postavili novi bundesligaški rekord.