Čilić iskoristio prednost "domaćeg" terena: Pobijedio Andersona za treće kolo Monte Carla

MARIN ČILIĆ uvjerljivom je pobjedom protiv Kevina Andersona izborio prolaz u 3. kolo ATP-a u Monte Carlu. Južnoafrikanca je svladao sa 6:2, 6:3.

Na svom domaćem terenu, u gradu u kojem živi od početka svoje profesionalne karijere, Čiliću je za pobjedu trebalo nešto više od sat vremena igre.

Čilić je odlično otvorio meč, propustio dvije brejk-lopte prije nego je realizirao treću za 4:2, a onda i za 6:2 na kraju prvog seta. Na svom je servisu izgubio tek šest poena, sve do završnice kada je protivniku prepustio jedini "break" za 5:2 u drugom setu.

Najbolji hrvatski tenisač u 3. kolu će odmjeriti snage s Francuzom Richardm Gasquetom koji je porazio Beniota Pairea, koji je izbacio Ivana Dodiga.