Europa liga: Sarajevo senzacionalno u Grčkoj

NARAVNO, za ljubitelje nogometa u Hrvatskoj, najvažnije je da su oba splitska kluba, i Hajduk i Split prošli svoje protivnike u trećem pretkolu Europa Lige te se plasirali u play off istog natjecanja (a Rijeku samo puka teorija može spriječiti u istome), no širom Europe odigrano je zaista mnogo utakmica u ovom natjecanju, od kojih su neke bile itekako zanimljive.

Sarajevo je u Grčku protiv Astromitosa ispraćeno bez ikakve šanse. Poraz na Koševu od 2:1 poslao je igrače Sarajeva na put bez nade, no Duljević i Bilbija su Sarajevo odveli pred vrata raja. Ipak, Tavlaridis samo četiri minute prije kraja odvodi utakmicu u produžetak. A u 105. minuti Bilbija zabija i treći gol i nosi Sarajevo u play off.

Nekoć slavni Rosenborg je imao dobar rezultat iz prve utakmice u Turskoj protiv Karabukspora. Ipak, obećavajućih gostujućih 0:0 nisu kapitalizirali na domaćem terenu i nakon 1:1 zbog gola u gostima Turci idu dalje. Helland je domaće doveo u vodstvo u 8 minuti, a konačan rezultat je u 35 postavio Ozmert.

Nakon ispadanja od Splita, čast ukrajinskog nogometa ostala je na Zoryji koja je u Norvešku protiv Moldea došla s 1:1. Ipak, Ukrajinci su slavili na gostujućem terenu s 2:1 i s ukupnih 3:2 prošli su dalje.